Kredyt gotówkowy - na co warto zwrócić uwagę

Potrzebujesz nowego sprzętu RTV lub AGD? Spotkała Cię nagła awaria samochodu co wiąże się z koniecznością drogich napraw? A może po prostu marzysz o wyjeździe na udane wakacje, na których nie będziesz musiał liczyć się z każdym groszem? W takich sytuacjach najbardziej łatwo dostępnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. To wygodny i bezpieczny sposób finansowania, który jest niezwykle popularny. Aby jednak był bezpieczny musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Read More

admin | środa, 05 lipiec 2017 - 12:14 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

U kogo pożyczyć dziesięć tysięcy złotych?

Na rynku znajdziemy całą masę ofert kredytów gotówkowych. W każdym banku znajdziemy kilkanaście różnych ofert, które będą na różnych warunkach. Sprawdźmy na jakie warunki możemy liczyć pożyczając 10 000 złotych na okres 48 miesięcy. Analizę ofert kredytu zacznijmy od pożyczki gotówkowej w Citi Banku Handlowym. W przypadku tej oferty bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 5,55% w skali roku i prowizję w wysokości 10%. Do kosztów kredytu trzeba doliczyć 5% opłaty przygotowawczej od pożyczanej sumy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku tej oferty to 13,68%. Na tej podstawie bank wyliczy nam ratę miesięczną w wysokości 267,71 złotych. Kwota całkowita jaką przyjdzie nam spłacić to suma 12850,16 złotych. Koszta dodatkowe wyniosą 1500 złotych zaś odsetki jakie przyjdzie nam spłacić będą równe 1350 złotych. Nie ma żadnych opłat z tytuły prowadzenia miesięcznego rachunku. Maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć w ramach tej oferty to 120 tysięcy złotych na okres 84 miesięcy. Citi Handlowy oferuje nam szybką pożyczkę, w której pieniądze otrzymamy w przeciągu kilku minut. Zaletą oferty jest możliwość konsolidacji z innymi kredytami i pożyczkami. Można dzięki temu uzyskać zamiast wielu rat jedną bardziej przystępną do spłaty.

Read More

admin | piątek, 26 maj 2017 - 11:59 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Obowiązki kredytobiorcy przed podpisaniem umowy kredytowej

Profesjonalne podpisanie umowy kredytowej, a przede wszystkim bezpieczne regulowanie zobowiązań wymaga od kredytobiorcy doprecyzowania kilku elementów współpracy z popularnymi pożyczkodawcami. Jakie zatem obowiązki spoczywają na kredytobiorcy i co warto uwzględnić przed podpisaniem umowy kredytowej, aby nie narazić się na wejście do spirali zadłużenia?

Podstawowe elementy do rozpatrzenia przed podpisaniem umowy kredytowej

Zapoznaj się z najpopularniejszymi na rynku instytucjami finansowymi w pierwszej kolejności. Możesz postawić na kredyt krótkoterminowy, średnio i długoterminowy. Kredyt gotówkowy to zazwyczaj zobowiązanie na rok, maksymalnie trzy lata. Wiele zależy od specyfiki instytucji, z którą zamierzasz nawiązać współpracę. Dopasowanie konkretnego pożyczkodawcy to jedna kwestia. Ważny element to przeprowadzenie poważnej analizy własnej zdolności kredytowej jeszcze przed wysłaniem wniosku o kredyt. Samodzielnie przeprowadzona obserwacja zdolności kredytowej umożliwia właściwe wytypowanie oferty, ale także gwarantuje ograniczenie strat w ocenie twojego budżetu domowego. Im więcej wniosków kredytowych wysyłasz do instytucji pożyczkowych, tym bardziej ograniczasz zdolność kredytową. Każdy wniosek kredytowy jest bowiem powiązany z monitorowaniem klienta w bazie Biura Informacji Kredytowej. Nigdy nie wysyłaj zbyt wielu wniosków kredytowych w tym samym czasie, ponieważ ograniczysz możliwości pozyskania naprawdę dobrego kredytu gotówkowego. Przed podpisaniem umowy kredytowej zadbaj o udokumentowanie dochodów, przedstaw umowę o pracę, ewentualnie wskaźniki ekonomiczne występujące na poziomie prowadzenia działalności gospodarczej. Zastanów się również nad ewentualnymi zabezpieczeniami umowy kredytowej.

Read More

admin | piątek, 17 marzec 2017 - 2:36 pm | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom