Najważniejsze informacje o zdolności kredytowej.

Wiele osób nie posiada zbyt dużej wiedzy na temat tego czym tak właściwie jest zdolność kredytowa. Pojęcie te nie należy do zbyt skomplikowanych. W dużym skrócie należy powiedzieć o tym, że jest to tak właściwie szansa spłaty na zaciągnięty kredyt w terminie, a także wysokościach zdefiniowanych w poszczególnym terminie. Bank w ocenie zdolności kredytowej weryfikuje to na jaki kredyt podmiot może sobie pozwolić.

Read More

admin | czwartek, 19 styczeń 2017 - 2:05 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Ryzyko kredytowe.

Ryzyko kredytowe związane jest zawsze, kiedy decydujemy się na wzięcie kredytu. Jest to nic innego jak ryzyko, że stracimy lub przydarzy nam się jakaś niekorzystna zmiana, która wpłynie negatywnie na naszą sytuację finansową. Przez takie sytuacje dochodzi do obniżenia naszej zdolności kredytowej i tym samym mamy trudności w spłacaniu rat kredytu. Ryzyko kredytowe jest pewnego rodzaju niebezpieczeństwem, że kredytobiorca nie będzie w stanie wypełnić zobowiązań jakie zostały określone w umowie kredytowej. W przypadku braku spłaty naraża kredytodawcę na straty finansowe. Każda zwłoka w spłacaniu rat kredytu dla banku będzie stratą i może być też powodem do zachwiania płynności finansowej w tymże banku.

Read More

admin | środa, 05 październik 2016 - 10:31 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Nasz ekonomiczna przyszłość i lokata bankowa.

Często zastanawiamy się, jaka może być nasza przyszłość, czego możemy się po niej spodziewać. Czy będzie ona dobra, pozytywna czy też może odwrotnie i będzie raczej mnie optymistyczna? Nie mniej jednak już dziś możemy zadbać o to by przyszłość była bardziej łaska niż miałaby być. W jaki sposób możemy tego dokonać? Powinniśmy zapoznać się z pojęciem lokaty bankowej i zainwestować w nią nasze pieniądze czy długo zbierane oszczędności. Lokaty bankowe to idealne miejsca dla naszych pieniędzy. Jednak zacznijmy od samego początku, czyli od tego, czym w zasadzie jest lokata bankowa. No, więc jest ona nie jako miejscem w banku, w którym przechowujemy nasze pieniądze czy też oszczędności. Owe miejsce charakteryzuje się bezpieczeństwem, stabilnością i tym, co dla pieniędzy najważniejsze, czyli pewnością, podobnie jak sama instytucja bankowa. Mało tego lokata bankowa nie jest zwykłym miejscem, to tam nasze pieniądze pomnażają się. Dzieje się tak, dlatego ponieważ lokaty zawsze są oprocentowane, jest to sposób na przyciągnięcie potencjalnych klientów, którzy zechcą skorzystać z lokaty bankowej. Oczywiście owo oprocentowanie lokat jest zróżnicowane i często zależy od obecnej sytuacji gospodarczej danego kraju, jeżeli jest ona dobra to i lokaty są oprocentowane w wysoki sposób, a co za tym idzie, zyski również są znacznie większe, przenieś się tu i zobacz sam gdzie warto ulokować swoje oszczędności.

Read More

admin | piątek, 01 lipiec 2016 - 12:40 pm | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom