Kredyt w banku oraz parabanku. Jakie różnice tutaj występują.

Niespodziewana wycieczka, remont w związku z zawalaniem mieszkania bądź spłata nieoczekiwanego mandatu, każdy może potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki. Chcąc uzyskać dodatkowy kapitał należy się zdecydować na wybór banku bądź parabanku.

Na samym początku koniecznie należy dodać o tym, że dwie wyżej wymienione instytucje sprawnie działają na rynku finansowym. Jednak ich misja się znacząco od siebie różni. W przypadku regulacji działalności bankowej może się ona znaleźć w przepisach poszczególnych ustawach oraz rekomendacjach, która odpowiada za Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli chodzi o parabank to tutaj można się spotkać ze zdecydowanie niższymi wymaganiami co do profilu działalności. Ta jednostka nie będzie dokonywać precyzyjnej analizy wiarygodności finansowej klienta, który będzie wiedzieć w BIK. Z tego względu osoba zadłużona może zdecydować się na kredyt w parabanku, w innym przypadku zdecydowanie polecam tradycyjny kredyt - http://www.niskarata.org.

Read More

admin | piątek, 17 luty 2017 - 10:16 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , ,

Najważniejsze informacje o zdolności kredytowej.

Wiele osób nie posiada zbyt dużej wiedzy na temat tego czym tak właściwie jest zdolność kredytowa. Pojęcie te nie należy do zbyt skomplikowanych. W dużym skrócie należy powiedzieć o tym, że jest to tak właściwie szansa spłaty na zaciągnięty kredyt w terminie, a także wysokościach zdefiniowanych w poszczególnym terminie. Bank w ocenie zdolności kredytowej weryfikuje to na jaki kredyt podmiot może sobie pozwolić.

Read More

admin | czwartek, 19 styczeń 2017 - 2:05 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Ryzyko kredytowe.

Ryzyko kredytowe związane jest zawsze, kiedy decydujemy się na wzięcie kredytu. Jest to nic innego jak ryzyko, że stracimy lub przydarzy nam się jakaś niekorzystna zmiana, która wpłynie negatywnie na naszą sytuację finansową. Przez takie sytuacje dochodzi do obniżenia naszej zdolności kredytowej i tym samym mamy trudności w spłacaniu rat kredytu. Ryzyko kredytowe jest pewnego rodzaju niebezpieczeństwem, że kredytobiorca nie będzie w stanie wypełnić zobowiązań jakie zostały określone w umowie kredytowej. W przypadku braku spłaty naraża kredytodawcę na straty finansowe. Każda zwłoka w spłacaniu rat kredytu dla banku będzie stratą i może być też powodem do zachwiania płynności finansowej w tymże banku.

Read More

admin | środa, 05 październik 2016 - 10:31 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom