U kogo pożyczyć dziesięć tysięcy złotych?

Na rynku znajdziemy całą masę ofert kredytów gotówkowych. W każdym banku znajdziemy kilkanaście różnych ofert, które będą na różnych warunkach. Sprawdźmy na jakie warunki możemy liczyć pożyczając 10 000 złotych na okres 48 miesięcy. Analizę ofert kredytu zacznijmy od pożyczki gotówkowej w Citi Banku Handlowym. W przypadku tej oferty bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 5,55% w skali roku i prowizję w wysokości 10%. Do kosztów kredytu trzeba doliczyć 5% opłaty przygotowawczej od pożyczanej sumy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku tej oferty to 13,68%. Na tej podstawie bank wyliczy nam ratę miesięczną w wysokości 267,71 złotych. Kwota całkowita jaką przyjdzie nam spłacić to suma 12850,16 złotych. Koszta dodatkowe wyniosą 1500 złotych zaś odsetki jakie przyjdzie nam spłacić będą równe 1350 złotych. Nie ma żadnych opłat z tytuły prowadzenia miesięcznego rachunku. Maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć w ramach tej oferty to 120 tysięcy złotych na okres 84 miesięcy. Citi Handlowy oferuje nam szybką pożyczkę, w której pieniądze otrzymamy w przeciągu kilku minut. Zaletą oferty jest możliwość konsolidacji z innymi kredytami i pożyczkami. Można dzięki temu uzyskać zamiast wielu rat jedną bardziej przystępną do spłaty.

Read More

admin | piątek, 26 maj 2017 - 11:59 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Obowiązki kredytobiorcy przed podpisaniem umowy kredytowej

Profesjonalne podpisanie umowy kredytowej, a przede wszystkim bezpieczne regulowanie zobowiązań wymaga od kredytobiorcy doprecyzowania kilku elementów współpracy z popularnymi pożyczkodawcami. Jakie zatem obowiązki spoczywają na kredytobiorcy i co warto uwzględnić przed podpisaniem umowy kredytowej, aby nie narazić się na wejście do spirali zadłużenia?

Podstawowe elementy do rozpatrzenia przed podpisaniem umowy kredytowej

Zapoznaj się z najpopularniejszymi na rynku instytucjami finansowymi w pierwszej kolejności. Możesz postawić na kredyt krótkoterminowy, średnio i długoterminowy. Kredyt gotówkowy to zazwyczaj zobowiązanie na rok, maksymalnie trzy lata. Wiele zależy od specyfiki instytucji, z którą zamierzasz nawiązać współpracę. Dopasowanie konkretnego pożyczkodawcy to jedna kwestia. Ważny element to przeprowadzenie poważnej analizy własnej zdolności kredytowej jeszcze przed wysłaniem wniosku o kredyt. Samodzielnie przeprowadzona obserwacja zdolności kredytowej umożliwia właściwe wytypowanie oferty, ale także gwarantuje ograniczenie strat w ocenie twojego budżetu domowego. Im więcej wniosków kredytowych wysyłasz do instytucji pożyczkowych, tym bardziej ograniczasz zdolność kredytową. Każdy wniosek kredytowy jest bowiem powiązany z monitorowaniem klienta w bazie Biura Informacji Kredytowej. Nigdy nie wysyłaj zbyt wielu wniosków kredytowych w tym samym czasie, ponieważ ograniczysz możliwości pozyskania naprawdę dobrego kredytu gotówkowego. Przed podpisaniem umowy kredytowej zadbaj o udokumentowanie dochodów, przedstaw umowę o pracę, ewentualnie wskaźniki ekonomiczne występujące na poziomie prowadzenia działalności gospodarczej. Zastanów się również nad ewentualnymi zabezpieczeniami umowy kredytowej.

Read More

admin | piątek, 17 marzec 2017 - 2:36 pm | | Domyślne

Kredyt w banku oraz parabanku. Jakie różnice tutaj występują.

Niespodziewana wycieczka, remont w związku z zawalaniem mieszkania bądź spłata nieoczekiwanego mandatu, każdy może potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki. Chcąc uzyskać dodatkowy kapitał należy się zdecydować na wybór banku bądź parabanku.

Na samym początku koniecznie należy dodać o tym, że dwie wyżej wymienione instytucje sprawnie działają na rynku finansowym. Jednak ich misja się znacząco od siebie różni. W przypadku regulacji działalności bankowej może się ona znaleźć w przepisach poszczególnych ustawach oraz rekomendacjach, która odpowiada za Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli chodzi o parabank to tutaj można się spotkać ze zdecydowanie niższymi wymaganiami co do profilu działalności. Ta jednostka nie będzie dokonywać precyzyjnej analizy wiarygodności finansowej klienta, który będzie wiedzieć w BIK. Z tego względu osoba zadłużona może zdecydować się na kredyt w parabanku, w innym przypadku zdecydowanie polecam tradycyjny kredyt - http://www.niskarata.org.

Read More

admin | piątek, 17 luty 2017 - 10:16 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , ,

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom