Kredyt bez umowy o pracę-czy to możliwe?

Sporo liczba osób zatrudnionych w naszym kraju pracuje na tzw. „umowy śmieciowe”. Pomijając ograniczone świadczenia z nimi związane, bardzo istotną niedogodnością wynikającą z pracy na zasadach umowy o dzieło lub też zlecenia, są trudności z otrzymaniem kredytu. Pocieszające jednak jest to, że coraz częściej banki i inne instytucje finansowe idą na ustępstwa, dzięki czemu nawet bez zaświadczenia o wysokości dochodów można śmiało ubiegać się o kredyt gotówkowy.

Kredyt bankowy bez stałego zatrudnienia

Z uwagi na rosnącą popularność firm finansowych ostatnimi czasu banki nieco obniżają wymagania wobec swoich klientów. Biorąc pod uwagę klasyczny kredyt konsumencki, jest on w tej chwili znacznie bardziej dostępny niż jeszcze kilka lat temu. Co zmieniło się w procedurach bankowych? Przede wszystkim obecnie powoli zaczyna się odchodzić od wymogu dotyczącego stałego zatrudnienia. To co jeszcze do niedawna było także wymagane w większości wypadków, a więc zaświadczenie o wysokości dochodów, jest obecnie wypierane poprzez oświadczenia jak również wyciągi z konta bankowego. Jakie informacje banki otrzymują dzięki nim? Przede wszystkim mogą one ocenić, jak wysokie wpływy pojawiły się na danym koncie w przeciągu ostatnich 3 miesięcy i z jaką częstotliwością dokonywane były wpłaty. Jeżeli były one odpowiednio wysokie, nie będzie większych problemów z otrzymania wsparcia finansowego w banku. Jednakże gdyby jednak były one nie wystarczające, zawsze można skorzystać z oferty parabanków.

Szybka pożyczka pozabankowa dla osób bez stałego zatrudnienia

Tak na dobra sprawę, aby otrzymać pożyczkę pozabankową nie należy wykazywać praktycznie żadnego źródła dochodów. W przypadku oferty firm finansowych jedyny dokument , jaki jest bezwzględnie wymagany to dowód osobisty. Na jego podstawie można otrzymać środki w wysokości nawet kilku tysięcy złotych szybko i przy minimum formalności i to w dodatku w kilkanaście minut. Należy jednak zachować umiarkowanie i rozsądek przy decydowaniu się na takie produkty finansowe, bowiem mogą one być bardzo wysoko oprocentowane, a co za tym idzie mimo że dostaniemy pieniądze w krótkim czasie, będziemy zobowiązani do zwrócenia kwoty znacznie wyższej niż kapitał.

Jak więc widzimy, nawet gdy nie pracujemy na zasadzie umowy o pracę, mamy możliwość uzyskania środków pieniężnych w bankach lub tez firmach finansowych. Zwłaszcza te ostatnie oferują nie wymagające zbyt dużego zachodu formalności, dzięki czemu pieniądze bardzo szybko wpłyną na nasze konto. Jednakże mimo braku weryfikacji takich aspektów jak zdolność kredytowa, są one znacznie mniej bezpieczne i obarczone znacznie wyższym oprocentowaniem. Coraz więcej banków i SKOK-ów decyduje się na umieszczenie w swojej ofercie produktów, przeznaczonych dla osób bez stałego zatrudnienia, a przyznawanych na podstawie wyciągu z konta lub też oświadczenia. W taki sposób przyciąga się ewentualnych kredytobiorców, którzy z uwagi na bardzo ograniczone formalność, chętnie decydują się na pożyczki w parabankach. Jest to na pewno sytuacja bardzo wygodna, ponieważ w pewnym momencie każdy z nas potrzebuje dodatkowego zastrzyka gotówki, który jeszcze kilka lat temu przy pracy na zasadzie różnego rodzaju zleceń, był praktycznie nieosiągalny. Mamy więc obecnie możliwość wyboru pomiędzy typowymi kredytami bankowymi, a tymi proponowanymi przez parabanki. Te ostatnie można dostać praktycznie bez wychodzenia z domu, co jednak nie oznacza, że produkty tego typu są tańsze czy bezpieczniejsze od bankowych odpowiedników.

admin piątek, 06 marzec 2015 - 09:34 am | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom