Lokata krótkoterminowa

Lokaty dzielą się na różne kategorie, z których każda ma swoje wady i zalety. Jedną z najpopularniejszych lokat bankowych, najczęściej wybieraną przez klientów banku są lokaty krótkoterminowe czyli takie, które zawierane są jak sama nazwa mówi na krótki czas, mniej niż rok. Zanim jednak klienci decydują się za podpisanie tego typu umowy z bankiem powinni zapoznać się z jej szczegółami. Najlepsze lokaty porównanie  wybranych, najlepszych ofert dostępnych na rynku.

Plusy lokaty na krótki okres

Podstawową i niezaprzeczalną zaletą lokaty krótkoterminowej jest fakt bezpieczeństwa, lokata nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Przez specjalistów w dziedzinie bankowości określana jest jako w pełni bezpieczny instrument finansowy. Plusem lokaty jest czas jej trwania. Jest to szybka forma oszczędności przynosząca zysk klientom. Ponadto co jakiś czas wprowadzane są specjalne oferty bankowe, które proponują wyjątkowo jak na krótki okres lokatowy oprocentowanie. Trafiając na tego typu ofertę można naprawdę wiele zyskać. Zaletą jest fakt, że lokatę można założyć w innym banku niż też, w którym posiada się rachunek bankowy. Korzystając z usług obcego banku warto zwrócić uwagę na warunki - minimalna lub maksymalna kwota możliwa do wpłacenia na lokatę oraz ewentualne kary za wcześniejsze zerwanie lokaty - wszystkie te informacje zamieszczone są w regulaminie, który warto dokładnie i uważnie przeczytać. Warto wiedzieć, że niektóre z warunków mogą być negocjowane z klientem indywidualnie - banki dają taką możliwość głównie swoim stałym klientom , którzy na lokaty wpłacają wysokie sumy, ma to wpływ nie tylko na zyski klienta, ale również na możliwości inwestycyjne danej placówki bankowej. Można również otwierać lokaty w kilku placówkach bankowych jednocześnie, bez żadnego limitu, co pozwala na wybieranie najlepszych okazji.

Minusy lokaty krótkoterminowej

Praktycznie każda oferta posiada chociażby minimalne wady, tak jest również w przypadku lokaty na krótki termin. Oferty na krótki okres czasu są jednak wyjątkowo korzystne i mają niewiele wad. W niektórych przypadkach minusem może okazać się minimalny próg wymaganej kwoty, która ma zostać wpłacona na konto. Warto zwrócić też swoją uwagę na ewentualne zapisy dotyczące ewentualnych kar, które przewidywane są za wcześniejsze zerwanie lokaty.

admin wtorek, 24 marzec 2015 - 1:49 pm | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom