Oszczędzanie na lokatach

Obecnie każdy z nas szuka sposobu aby zaoszczędzić jak najkorzystniej.

W XXI wieku mnóstwo osób decyduje się na założenie lokaty inwestycyjnej. Pieniądze wpłacone na taką lokatę są inwestowane przez bank w instrumenty finansowe, dostępne na giełdzie papierów wartościowych. Lokata inwestycyjna jest idealną propozycją dla osób, które chcą mieć udział w wysokich zyskach, możliwych do osiągnięcia na giełdzie papierów wartościowych. Lokatę inwestycyjną oferują niemalże wszystkie banki, ponieważ klienci chętnie się na nie decydują. Najwięcej osób korzysta z lokat banku Millenium, a w dalszej kolejności klienci za bardzo atrakcyjne uznają lokaty Banku Zachodniego WBK, Idea Banku, banku BGŻ oraz Meritum Banku.

Co sprawia, że lokaty są tak bezpieczne? 

Lokata bankowa jest obecnie uznawana za jedną z najbezpieczniejszych i najkorzystniejszych sposobów na zdeponowanie pieniędzy. Na lokacie bankowej pieniądze są przechowywane są po to, aby w bezpieczny sposób rozmnażały się. Do najbardziej powszechnych lokat zaliczają się lokaty terminowe. Oprócz tego coraz bardziej znana jest też lokata progresywna. Lokaty progresywne różnią się przede wszystkim swoją konstrukcją od standardowych lokat bankowych. Taka lokata jest idealnym rozwiązaniem dla klientów szukających długoterminowych produktów, które dadzą im możliwość oszczędzania. W przypadku lokat progresywnych istnieje możliwość dokonywania dopłat kolejnych sum kapitału do tego, który został już wcześniej zdeponowany. Przy lokacie progresywnej istnieje też możliwość wypłacenia zgromadzonych za dany miesiąc odsetek oraz całości bądź części kapitału bez utraty zgromadzonych do tej pory odsetek. Lokaty progresywne są przystosowane dla klientów, którzy planują regularne oszczędzanie. W każdym miesiącu mogą oni dokonać dopłaty do posiadanego już kapitału, a ta dopłata umożliwia natomiast podwyższenie oprocentowania.

Jak wybrać najlepszą lokatę?

Wybór lokat jest ogółem bardzo duży, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które znacząco wpływają na atrakcyjność lokaty. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na przykład na wysokość kwoty lokaty. W wielu bankach obowiązuje zasada, że im wyższą kwotę wpłaci się na lokatę, tym wyższą stopę procentową będzie można uzyskać, i tym samym o wiele więcej zarobić na lokacie.

admin wtorek, 14 kwiecień 2015 - 12:23 pm | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom