Kredyty gotówkowe – sposób na szybkie zdobycie środków finansowych

Powiedzenie, że nic nie jest za darmo z pewnością bardzo dobrze sprawdza się w przypadku większości towarów oraz usług. Jednak ilość pieniędzy nie zawsze jest wystarczająca do tego, aby pokryć koszty naszych potrzeb. Jeśli możemy z ich realizacją poczekać, to możliwe jest odkładanie pieniędzy, tak, aż uzbiera się odpowiednia suma. Jednak nie wszystkie wydatki możemy odłożyć na później. Wtedy rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy, a może się to odbyć na przykład w formie kredytu gotówkowego. Oczywiście taki kredyt też nie będzie za darmo, gdyż trzeba będzie oprócz pożyczonej sumy spłacać jeszcze odsetki, ale biorąc pod uwagę możliwość zrealizowania swoich potrzeb niemal od ręki wydaje się to być opłacalną inwestycją. Jeżeli chcesz wybrać najlepszy kredyt gotówkowy kliknij w źródło, i sprwadź gdzie najlepiej go wziąć.

Jaki kredyt?

Oferta jeśli chodzi o kredyty gotówkowe jest jednak bardzo szeroka, gdyż oferuje je praktycznie każdy z licznie działających na rynku banków. Zdarza się również, że w jednym banku znajdziemy więcej opcji kredytu gotówkowego, różniących się nieco warunkami. Aby się w takiej ilości ofert nie pogubić, warto na początku skorzystać z jakiegoś internetowego zestawienia kredytów, czy porównywarki, tak aby wstępnie wyselekcjonować kilka najlepszych dla nas ofert i później móc już skupić się tylko na nich. Trzeba jednak wiedzieć, czym się kierować, a cechy kredytu w tym względzie mogą być bardzo różne. Przede wszystkim liczą się koszty kredytu, a na nie ma bezpośredni wpływ oprocentowanie kredytu i to one powinno być wzięte pod uwagę jako jeden z czynników w pierwszej kolejności. Oprócz oprocentowania bank może też wymagać dodatkowych opłat prowizyjnych, ale z tym bywa różnie i można trafić na bardzo korzystne pod tym względem oferty promocyjne, gdzie opłaty te są niemal symboliczne. Wiele też będzie zależeć od tego, jakie będzie to oprocentowanie, a te może być stałe lub zmienne. W przypadku oprocentowania stałego będziemy mieli do czynienia z oprocentowaniem, które będzie miało taką samą wartość przez cały okres spłaty kredytu. Z kolei wybierając zmienne oprocentowanie będziemy musieli się liczyć z tym, że wzrośnie ono, jeśli wzrosną stopy procentowe, ale jednocześnie może ono zmaleć, jeśli stopy zostaną obniżone.

Spłata kredytu

Nie tylko koszty kredytu mają znaczenie. Liczy się również to, jak wyglądać będą warunki jego spłaty, ponieważ od nich właśnie zależy to, czy spłata będzie dla nas uciążliwością, czy też nie. Liczy się przede wszystkim to, jaka będzie ilość rat kredytu, ich wielkość oraz czas spłaty. Można też wyróżnić opcję rat stałych oraz opcję rat malejących. W przypadku rat stałych wszystkie raty są takiej samej wysokości przez cały okres spłaty. W przypadku rat malejących sytuacja wygląda następująco. Odsetki naliczane są od wartości kapitału, który pozostał do spłacenia. To zaś powoduje, że pierwszych kilka rat jest bardzo wysokich. Ostatnie zaś raty mają bardzo niską część odsetkową, jest to już praktycznie niemal sama część kapitałowa. Jeśli kredytobiorca jest w stanie ponieść miesięczne koszty pierwszych kilku rat, to kolejne będą już coraz mniejszym obciążeniem, więc w wielu przypadkach jest to bardzo komfortowe rozwiązanie.

admin poniedziałek, 27 kwiecień 2015 - 12:29 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom