Wszystko o kredytach gotówkowych

Kredyty gotówkowe to jedne z najczęściej wybieranych kredytów, jakie dostępne są na rynku. To zobowiązanie finansowe charakteryzuje się przede wszystkim tym, że udzielane jest na dowolny cel. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, czy na rozkręcenie biznesu, ten możemy spożytkować w jakikolwiek sposób. Pieniądze są wypłacane w całości, albo poprzez przelew na konto, albo wypłatę bezpośrednio w kasie placówki. Kredyty gotówkowe dzielą się zasadniczo na trzy rodzaje. Wejdź na tę stronę i wybierz najlepsze oprocentowanie kredytu dostępne w sieci.

Rodzaje kredytów gotówkowych

Pierwszy z nich, to klasyczny kredyt gotówkowy. W zależności od jego wysokości, sprawdza się zdolność kredytową klienta oraz jego historię, a na koniec przedstawia harmonogram spłat poszczególnych rat. Jeśli wszystko jest w porządku i klient akceptuje przedstawioną ofertę, dochodzi do zawiązania umowy kredytowej. Banki wymagają najczęściej dodatkowych zabezpieczeń zobowiązania, na wypadek utraty pracy, choroby, śmierci, czy innych nieprzewidzianych sytuacji. Standardem są ubezpieczenia kredytów, można zastosować dodatkowo weksel in blanco oraz poręczenie osób trzecich. Kredyty gotówkowe udzielane są na różne kwoty i różne okresy, średnio od kilku miesięcy, do nawet 10 lat. Koszty takiego przedsięwzięcia są zazwyczaj wyższe niż w przypadku chociażby kredytu hipotecznego. Dodatkowo kredytobiorca ponosi koszty prowizji.

Drugi rodzaj kredytu gotówkowego ma formę karty kredytowej. Obecnie coraz więcej Polaków korzysta z tego, dość wygodnego, choć czasami niebezpiecznego instrumentu. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest łatwość i wygoda stosowania. Karta kredytowa jest zazwyczaj dodawana do konta osobistego, znajdują się na niej pieniądze, z których do pewnego limitu swobodnie można korzystać, jednocześnie spłacając ją na bieżąco, po uzyskaniu wpływów na konto. Wygoda jest przede wszystkim w łatwości dostępu do gotówki. Wystarczy podejść do jakiegokolwiek bankomatu, kartą kredytową można także płacić za zakupy. Minusem są natomiast pewne opłaty, związane głównie z utrzymaniem samej karty, nie są one duże, ale zawsze coś się odlicza. W tym przypadku warto pamiętać, że łatwo popaść w pętle kart kredytowych. Korzystając z nich, trzeba mieć świadomość, że nie obraca się własnymi środkami, a pieniędzmi należącymi do banku. Często bywa tak, że klienci, gdy wykorzystają limit na jednej karcie, biorą drugą, trzecią i kolejną, pieniądze niby cały czas są do dyspozycji, ale nie są to nasze pieniądze.

I trzeci rodzaj, czyli kredyty w rachunku bieżącym, znane zapewne lepiej, jako limity na koncie. Jest to rozwiązanie dostępne w zdecydowanej większości ofert. Zakładając konto osobiste, bank, sprawdzając historię kredytową i warunki finansowe klienta, oferuje mu możliwość utworzenia limitu nawet do kilku tysięcy. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, czy na koncie notowane są regularne wpływy, co będzie świadczyło o możliwości regularnych spłat debetu. Tutaj sytuacja jest podobna jak przy kartach kredytowych. Na koncie mamy, co prawda tylko swoje środki, ale do ustalonego limitu możemy wykorzystywać pieniądze banku. Wszystko bilansuje się od razu po odnotowaniu wpływu na konto. Jest to, więc rodzaj kredytu odnawialnego. Aby uzyskać taki kredyt, trzeba najczęściej prowadzić konto osobiste, przez co najmniej kilka miesięcy. Limit kredytowy jest zaś ustalany indywidualnie i najczęściej wynosi kilkakrotność wpływów, choć wszystko zależy głównie od oferty samego banku. Jeśli chodzi zaś o odsetki, są one pobierane zazwyczaj od wykorzystanej kwoty kredytu, a nie jej całości, co zdecydowanie zmniejsza jego koszty.

admin poniedziałek, 10 sierpień 2015 - 11:42 am | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom