Najważniejsze informacje o zdolności kredytowej.

Wiele osób nie posiada zbyt dużej wiedzy na temat tego czym tak właściwie jest zdolność kredytowa. Pojęcie te nie należy do zbyt skomplikowanych. W dużym skrócie należy powiedzieć o tym, że jest to tak właściwie szansa spłaty na zaciągnięty kredyt w terminie, a także wysokościach zdefiniowanych w poszczególnym terminie. Bank w ocenie zdolności kredytowej weryfikuje to na jaki kredyt podmiot może sobie pozwolić.

Co jest brane pod uwagę w przypadku udzielania zdolności kredytowej? Na pewno bank jest w stanie oszacować to jakie nowy klient posiada dochody netto, które będą niezwykle potrzebne na wyszczególnione wydatki. Chodzi tutaj w głównej mierze na wynajmie mieszkania, zobowiązaniach kredytowych, pieniądze na życiu i alimenty. Różnica, która wynika pomiędzy występującymi zarobkami klienta a potrzebnymi wydatkami to tak naprawdę suma określającą spłatę kredytu, a chodzi tutaj oczywiście o zdolność kredytową. W teorii każda jednostka banku może zdecydować się na obliczenie zdolności kredytowej z własnego wzoru. Są jednak specjalistyczne rzeczy jakie warto zrobić, aby móc osiągnąć zdecydowanie lepszy wynik w zakresie obliczenia zdolności kredytowej. Należy tutaj wymieniać stan cywilny, stałe dochody, historię kredytową, status zawodowy wraz z wykształceniem, comiesięczne dochody, wartość kredytową nieruchomości. Nie mając styczności z okazyjną oraz sprofilowaną ofertą bank tak w zasadzie jest bardziej skory do udzielenia kredytu małżeństwie. Osoba samotna może mieć trudności z otrzymaniem gotówki. Dlaczego tak się dzieje? Bank z reguły zakłada to, że często dwie niewielkie pensje są o wiele pewniejszym źródłem dochodu aniżeli jedno wynagrodzenie. Warto dodać, że stałe dochody to także znaczący czynnik jaki może wpływać na poprawienie atrakcyjności w oczach banku. Podmiot zatrudniony na umowę o pracę otrzymuje comiesięczne stałe wynagrodzenie. Sytuacja zawodowa jest bezpieczna. Z tego powodu bank uważa takiego klienta za bardziej wiarygodnego w odniesieniu do innych osób, które pracują na np. umowach cywilno-prawnych. Jednostka będzie weryfikować również to jak dużo osób może pozostawać w gospodarstwie domowym. Na pewno małżeństwo ma większe szanse na kredyt w odniesieniu do samotnej osoby, to tak naprawdę para z trójką dzieci nie przedstawia się dla banku w zbyt dobrym świetle. Większa liczba członków rodziny tak w zasadzie może generować większą liczbę wydatków. Klient z wyższym wykształceniem ma większą szansę na uzyskanie kredytu. Taka sama sprawa będzie występować również w odniesieniu do statusu zawodowego, który przykładowo może dotyczyć przedsiębiorcy. Prowadząc firmę dłuższy czas klient dla banku przedstawia się niezwykle wiarygodnie.

Bank w wielu przypadkach jest w stanie zweryfikować historię kredytową. Jednostka sprawdzi to czy tak właściwie wcześniej został wzięty jakiś kredyt oraz to jak należy go spłacić. W przypadku problemów z regularną spłatą bank może odmówić udzielenia kredytu.

admin czwartek, 19 styczeń 2017 - 2:05 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom