Kredyt gotówkowy - na co warto zwrócić uwagę

Potrzebujesz nowego sprzętu RTV lub AGD? Spotkała Cię nagła awaria samochodu co wiąże się z koniecznością drogich napraw? A może po prostu marzysz o wyjeździe na udane wakacje, na których nie będziesz musiał liczyć się z każdym groszem? W takich sytuacjach najbardziej łatwo dostępnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. To wygodny i bezpieczny sposób finansowania, który jest niezwykle popularny. Aby jednak był bezpieczny musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Porównaj oferty

Pierwszym krokiem przy wyborze kredytu gotówkowego powinno być dokładne porównanie ofert poszczególnych banków. Nie dajmy zwieść się reklamom. Bardzo często nie mówią one bowiem całej prawdy. Jeśli chcemy wiedzieć, który kredyt tak naprawdę jest korzystniejszy skorzystajmy z jednej z wielu porównywarek kredytowych. To proste narzędzia, które o poszczególnych ofertach mogą powiedzieć nam naprawdę dużo.

Na jaką ratę mnie stać?

Samo znalezienie korzystnej oferty to nie wszystko. Koniecznym jest również dokładne przeanalizowanie domowego budżetu by mieć pewność w jakiej wysokości raty będziemy w stanie spłacać. W jaki sposób to zrobić? To bardzo proste. Przede wszystkim warto zsumować wszystkie dochody gospodarstwa domowego oraz wydatki, których nie możemy w żaden sposób zmniejszyć takie jak stałe opłaty czy koszt zakupu jedzenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć jaką “wolną” kwotą dysponujemy.

Czytaj umowę

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest bardzo dokładne i wnikliwe przeanalizowanie umowy kredytowej, którą podpisujemy. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo wiele banków właśnie w niej zawiera informacje o dodatkowych kosztach związanych np. z prowizjami czy obowiązkowym ubezpieczeniem. Dokładna lektura powinna więc być naszym obowiązkiem.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by zaciągnięcie kredytu nie oznaczało dla nas konieczności zaciśnięcia pasa należy podejść do tego odpowiedzialnie. Dokładne porównanie ofert, sprawdzenie na jakiej wysokości raty możemy sobie pozwolić oraz przeanalizowanie umowy to klucz do udanej pożyczki i realizacji planów.

admin środa, 05 lipiec 2017 - 12:14 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom