Chcesz wziąć kredyt?

Czego pozytywnego by nie mówić o życiu (bo przecież życie jest piękne!), bardzo często rzuca nam pod nogi mniejsze lub większe kłody. Niekiedy mowa tutaj o kłodach natury finansowej - każdy z nas pewnie nie raz doświadczył nagłej potrzeby związanej z pieniędzmi, której nie mógł sprostać. W tej sytuacji warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług, jakie oferują banki, których pojawia się na rynku coraz więcej. Mamy tu na myśli oczywiście kredyty gotówkowe, dodatkowo obecnie bardzo prosto wybrać taki kredyt poniważ są wygodne rankingi online jak ten na kredyty-gotówkowe.PortalBankowy.info. . Żyjemy w czasach, w których rynek usług bankowych rozwija się tak szybko i tak obszernie, że każdy, niezależnie od wymagań, potrzeb i możliwości finansowych, jest w stanie znaleźć ofertę, która będzie mu całkowicie odpowiadać. Kredyt obecnie możemy wziąć w zasadzie w każdym celu, zarówno na samochód, jak i na takie sprawy, jak wakacyjny wyjazd, pilne leczenie, zakup leków czy konieczny remont przeciekającego dachu.

Przed potencjalnymi kredytobiorcami stoją jednak pewne wymagania, które od wielu lat banki przedstawiają każdej osobie, która chce się ubiegać o kredyt niezależnie od jego formy, sumy pożyczonych pieniędzy czy czasu, na jaki rozbija się w jego wypadku okres spłaty. Przede wszystkim jest to nasza zdolność kredytowa. Jeśli nie mamy stałego źródła dochodu, najlepiej poświadczonego przez pracodawcę, banki będą bardzo niechętnie w kwestii udzielenia nam jakiegokolwiek zobowiązania finansowego. Istnieje tu jednak pewna możliwość, która zdecydowanie spodoba się osobom pracującym na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło - chodzi tutaj o kredyt bez zaświadczenia o zarobkach. Wiele banków ma takowy w swojej ofercie, ale należy pamiętać, że wiąże się z kilkoma znacznymi ograniczeniami. Przede wszystkim oferowana przez bank suma jest znacznie niższa, porównując ją do sumy oferowanej przy okazji tradycyjnej formy kredytu - może to odstraszyć osoby, które potrzebują znacznej kwoty na nieco poważniejszy cel. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest jednak fakt, że gdy bierze się kredyt bez zaświadczenia o zarobkach, nie trzeba martwić się wieloma różnymi druczkami, umowami, podpisami, słowem - papierologia jest tutaj znacznie ograniczona.

Kolejnym warunkiem, jaki banki stawiają przed potencjalnym kredytobiorcą, jest jego historia kredytowa. Banki sprawdzają, jak klient radził sobie w przeszłości ze spłacaniem rat poszczególnych zobowiązań i jeśli dostrzegają tam jakieś mankamenty, szanse na kredyt znacznie maleją. Żaden bank nie zgodzi się bowiem, zwłaszcza jeśli mowa o pokaźnej sumie, na udzielenie pożyczki komuś, kto próbował w przeszłości oszukiwać lub miał na karku komornika.

Zanim zdecydujemy się na wzięcie kredytu, należy pamiętać o rozważnym zapoznaniu się z masą dostępnych na rynku ofert i wybrać taką, która będzie odpowiadać nie tylko naszym potrzebom i wymaganiom, ale także taką, która sprosta naszym możliwościom. Należy pamiętać, że mówimy tutaj o znacznym obciążeniu domowego budżetu nawet na wiele lat.

admin czwartek, 17 wrzesień 2020 - 3:41 pm | | Domyślne

Znaczniki

Archiwum

Kategorie

Linki

Szukaj

Last Comments

Serwis

zasilane przez PivotX - 2.3.11 
XML: kanał RSS 
XML: kanał Atom